Sony Xperia 1 VI’nın tanıtım tarihi belli oldu

Sony, 15 Mayıs’ta düzenleyeceği lansman etkinliği için resmi X (eski adıyla Twitter) hesabından bir duyuru yaptı. Etkinlik, Japonya saati ile 16:00’da, Orta Avrupa Yaz Saati’ne göre ise 09:00’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacak. Sony’nin bu etkinlikte hangi modeli tanıtacağı henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, sektör içerisinde Xperia 1 VI‘nin tanıtılacağına dair beklentiler yüksek. Ayrıca Xperia 5 VI ve Xperia 10 VI modellerinin de bu etkinlikte görücüye çıkabileceği konuşuluyor.

Sony Xperia 1 VI modeline dair sızdırılan bilgilere göre, cihazın 2K çözünürlüğünde, 19.5:9 en-boy oranına sahip bir ekranla gelmesi bekleniyor. Ayrıca 120Hz yenileme hızı ve BRAVIA HDR teknolojisine sahip olacak olan panelin 240Hz dokunmatik örnekleme hızı sunacağı söyleniyor.

Sony Xperia 1 VI’nın tanıtım tarihi belli oldu

Cihazın içerisinde, güçlü bir performans vaadi ile Snapdragon 8 Gen 3 işlemci bulunacak ve 5,000mAh kapasiteli büyük bir batarya ile desteklenecek. Kamera özellikleri açısından, 24mm geniş açılı ana lens ve Exmor T for mobile teknolojisiyle donatılmış yığılmış CMOS görüntü sensörüne sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca, 16mm geniş açılı lens ve 85-170mm arasında değişebilen bir telefoto zoom lens ile 7X’e kadar zoom yapabilme özelliği bulunacak.

Bu yenilikçi özelliklerle donatılmış Sony Xperia 1 VI‘nin, kullanıcılara üst düzey bir görüntüleme ve fotoğrafçılık deneyimi sunması bekleniyor. Daha fazla detay ve cihazın tüm özelliklerini öğrenmek için 15 Mayıs’taki Sony Xperia lansman etkinliğini takip etmenizi öneririz. Bu etkinlikte, Sony’nin mobil teknoloji alanındaki son yeniliklerini ve gelişmelerini yakından görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir